Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz w Inowrocławiu | Spektakl „Dziennik przebudzenia” | Arlekinada Tydzień Teatru

45,00 

Kategoria:

Opis

Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz w Inowrocławiu | Spektakl "Dziennik przebudzenia" | Arlekinada Tydzień Teatru

21 marca 2024 r. | Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2 | godzina: 18:00

„Jeden but taki, drugi taki. Jeden zimowy, drugi letni. Oba na szczęście czarne. Oba na zgubę na moich nogach” – jeśli brakuje nam teatralnych uniesień mamy szansę to zmienić za sprawą spektaklu „Dziennik przebudzenia” w reżyserii Adama Ferencego. Scenariusz na motywach „Dziennika” i „Drugiego dziennika” Jerzego Pilcha napisała Magda Kupryjanowicz, na scenie zobaczymy reżysera oraz Joannę Kosierkiewicz.

„Dziennik przebudzenia” to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl oddający pilchowskie poczucie humoru, zarazem nieuciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny i inteligentny. Anegdoty o epizodach codzienności przenikają się z rozważaniami o życiu, chorobie, literaturze. Ich dopełnieniem są nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które wraz z muzyką podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

„Kiedy czytałem Dzienniki Jerzego Pilcha, zarówno pierwszy, jak i drugi, myślałem, że jeśli bym umiał pisać, to tak właśnie opisywałbym otaczającą mnie rzeczywistość. Dziennik przebudzenia to przedstawienie o starym mężczyźnie i młodej kobiecie, o możliwej albo niemożliwej miłości, o chorobie i może o wyzdrowieniu. I wreszcie, pewnie również, o śmierci” /Adam Ferency/

 

SCENARIUSZ

Magda Kupryjanowicz na motywach „Dziennika” i „Drugiego dziennika” Jerzego Pilcha

OBSADA

Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

REŻYSERIA

Adam Ferency

MUZYKA

Piotr Łabonarski

WIZUALIZACJE

Antoni Ferency

 

Bilety w cenie 45 zł – do nabycia w Kujawskim Centrum Kultury, Informacji Turystyczno-Kulturalnej i na www.kckino.pl